MENU

Ortadoğu Gazetesi

SON DAKİKA

FETÖ holdingine 2. dalga operasyon

GÜNDEM / 2017-10-20 11:44:30

ANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığı'nca  FETÖ'ye yakınlığı ile bilinen ve KHK ile el konularak geçtiğimiz yıl kayyum atanan Kaynak Holding'e bağlı şirketlerin yöneticileri, ortakları ve çalışanlarına yönelik İstanbul merkezli 24 ilde '2. dalga'operasyonu başlatıldı. Soruşturma kapsamında, "ByLock" kullandığı tespit edilen 102 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

 

 

OPERASYON kapsamında adreslerinde arama yapılan çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, ByLock kullanıcısı FETÖ/PDY mensuplarına yönelik soruşturma kapsamında, KHK'larla kapatılan özel okul ve dershane çalışanı 38 kişi hakkında da Ankara merkezli 7 ilde gözaltı kararı verildi.

 

 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "ByLock" u kullandığı tespit edilen 102 şüphelinin yakalanması için 24 ilde operasyon başlatıldı.

 

 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu'nca Kaynak Holdinge yönelik FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, holdingden ele geçirilen dijital materyallerin incelemesinde, 110 şüphelinin örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandığı tespit edildi.

 

 

Savcılık, 110 şüpheliden 8'nin FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklu olduğunu belirlerken, 102 şüpheli hakkında ise gözaltı kararı çıkardı.

 

 

Şüphelilerin yakalanmaları için İstanbul merkezli 24 ilde operasyon başlatıldı.

 

 

Operasyon kapsamında adreslerinde arama yapılan çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. 

 

 

KAPATILAN ÖZEL OKUL VE DERSHANE ÇALIŞANLARINA OPERASYON  

Öte yandan Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan özel okul ve dershane çalışanı 38 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

 

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'un kullanıcısı oldukları iddiasıyla 38 zanlı hakkında verdiği gözaltı kararının ardından Ankara merkezli 7 ilde, KHK ile kapatılan kurumların çalışanlarına yönelik operasyon düzenlendi.

 

 

Operasyonun devam ettiği, gözaltına alınan zanlıların Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirileceği öğrenildi.  (AA)

 

 


 

Diğer GÜNDEM Haberleri